НМТ 2024
Ресурси для підготовки до тестування
ØТести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років»
https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/
Ø Відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7WOEg-e6WiFJU8xvefNzJlrFaHaZRyWu
ØКороткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику на сайті Львівського PЦОЯО
http://lv.testportal.gov.ua:8080
ØДемонстраційні варіанти НМТ
https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt/
ØОфіційний звіт про проведення НМТ у 2023 році (том II)
http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/08/ZVIT-NMT_2023-Tom_2.pdf
ØМатеріали Всеукраїнської школи онлайн
ØГейміфікована онлайн-платформа iLearn
https://www.youtube.com/@iLearnUA
ØШкільні посібники/підручники
https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/
8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.
НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп’ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов’язковими будуть:
- українська мова (без літератури);
- історія України;
- математика;
- ще один предмет на вибір.
На вибір можна буде обрати предмет:
- українську літературу;
- англійську мову;
- іспанську мову;
- німецьку мову;
- французьку мову;
- біологію;
- географію;
- фізику;
- хімію.
Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.
Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв’язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.
На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з’явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.
У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти. Проте Український центр оцінювання якості освіти планує після перемоги розгорнути низку обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. Нагадаємо, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, а потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.
У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.
Бажаємо усім вступникам успіхів у підготовці до НМТ-2024!
ПОЧАТОК РЕЄСТРАЦІЇ В НМТ-20233 квітня розпочалася реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті 2023 року, що триватиме до 3 травня. Докладнішу інформацію щодо реєстрації в НМТ-2023 можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за посиланням: https://testportal.gov.ua/3-kvitnya-start-reyestratsiyi-dlya-uchasti-v-nmt/?fbclid=IwAR35305_0yxXB9331mDrmU4LfaY5w74mSEc1U4YcD9ogZu6EJ0-T6pfUgg4
ЯКИМИ БУДУТЬ ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ
В 2023 РОЦІ
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Цей документ буде затверджено невдовзі. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.
У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Принагідно зауважимо: Український центр оцінювання розвиваємо тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть доступними на ній у майбутньому.
Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.
Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
Підготовка до ЗНО-2023: дати проведення
У 2023 році в Україні проведуть зовнішнє незалежне оцінювання для випусників у період з 22 травня до 14 липня. У наступному році учні зможуть склали іспити з п’яти предметів за рахунок державного бюджету, а якщо хтось захоче 6 і більше, то доведеться заплатити (суми оголосять пізніше).
Загалом ЗНО проводитимуть із 12 предметів:
- українська мова;
- українська мова й література;
- математика (стандартний рівень);
- математика;
- історія України (період 1914 рік – початок ХХІ століття);
- історія України;
- англійська мова;
- іспанська мова;
- німецька мова;
- французька мова;
- біологія;
- географія;
- фізика;
- хімія.
Варто зауважити, що ЗНО з математики (рівень стандарт) та історії України (період 1914 рік – початок ХХІ століття) здійснюватимуть лише для проведення ДПА. Як відомо, у результати державної підсумкової атестації можуть зарахувати ЗНО з української мови, математики обох рівнів, іноземної мови, історії України, фізики, хімії, географії, біології.
Загалом ЗНО проводитимуть із 12 предметів:
- українська мова;
- українська мова й література;
- математика (стандартний рівень);
- математика;
- історія України (період 1914 рік – початок ХХІ століття);
- історія України;
- англійська мова;
- іспанська мова;
- німецька мова;
- французька мова;
- біологія;
- географія;
- фізика;
- хімія.
УВАГА!
1 ЛЮТОГО СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ
ЗНО-2022
У вівторок, 1 лютого, розпочнеться та триватиме до 9 березня реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.
Кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів, загалом ЗНО відбуватиметься з 13 навчальних предметів.
Якщо учасники бажають скласти більше 5 предметів, вони зможуть зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість складання додаткових навчальних предметів відрізнятиметься залежно від того, чи є в сертифікаційних роботах завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, адже такі завдання перевіряють екзаменатори.
Щоб додатково скласти одну з іноземних мов (англійську, німецьку, іспанську або французьку) у 2022 році потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.
Не пізніше 29 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, в яких буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року проходитиме з 23 травня до 17 червня. Тестування відбудуться за таким графіком:
- фізика – 23 травня;
- хімія – 26 травня;
- українська мова, українська мова та література – 31 травня;
- математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
- іспанська, німецька, французька мови – 6 червня;
- англійська мова – 7 червня;
- історія України – 10 червня;
- географія – 14 червня;
- біологія – 17 червня.
Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено до 30 червня на інформаційних сторінках учасників тестування.
Реєстрація
Український центр оцінювання якості освіти для всіх охочих зареєструватися для участі в ЗНО підготував відеоінструкцію, з якої випускники шкіл, учні та студенти професійно-технічних закладів освіти, коледжів і випускники минулих років дізнаються про те, на що варто зважати до, а також під час реєстрації.
Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, потрібно створити реєстраційну картку. Для цього слід підготувати одну фотокартку розміром 3 × 4, що відповідає досягнутому віку, і зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові (за наявності)). Випускники минулих років, окрім копії паспорта, мають зробити копію свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.
Особливу увагу під час створення реєстраційної картки учасникам, які у поточному році завершують здобуття загальної середньої освіти, варто звернути на вибір предметів ДПА та ЗНО. Їм треба вибрати чотири предмети для проходження ДПА і позначити, чи бажають вони отримати з них результат за шкалою 100‒200 балів. За потреби можна вибрати ще й п’ятий предмет для проходження ЗНО. Випускники минулих років вибирають навчальні предмети лише для проходження ЗНО.
Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому навчається учень/студент.
Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру, зможуть самостійно перевірити стан їх опрацювання. Для цього потрібно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».
Реєстрація для участі в додатковій сесії
Цьогоріч додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 23 червня до 15 липня включно.
Для участі в ній:
- в основний період реєстрації (з 1 лютого до 9 березня включно) зможуть подати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них; вибрали для проходження зовнішнього незалежного оцінювання два навчальних предмети, тестування з яких відбувається під час основної сесії в один день; у рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчаються за кордоном; за релігійними переконаннями не можуть взяти участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з окремого(-их) навчального(-их) предмета(-ів), що проводять у певні дні; вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього незалежного оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії; у період проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном;
- у додатковий період реєстрації (протягом 5‒17 травня) зможуть подати документи особи, які брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; живуть на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької чи Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень; за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; мають проходити ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації; не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.
Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, який буде надіслано учасникові в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, буде надіслано на адресу навчального закладу, іншим особам – на адресу, зазначену в реєстраційній картці.
На сайті Українського центру оцінювання якості освіти для кожного учасника ЗНО створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, зазначеним у ньому.
До 29 квітня 2022 року на інформаційних сторінках буде розміщено запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення тестувань.
Графік проведення пробного ЗНО
Путівник учасника ЗНО – це справжній довідник, який дасть відповідь на будь-яке запитання, що може виникнути до, під час, або після тестування. У ньому зібрано всю потрібну інформацію, яка для зручності так і згрупована – за форматом «запитання ‒ відповіді». Для того щоб полегшити пошук потрібної сторінки на сайті, текст у путівнику залінкований. А для поціновувачів різноманітних гаджетів є QR-коди
https://testportal.gov.ua/putivnyk-uchasnyka-zno/
Календар ПРОБНОГО ЗНО-2022
ПРОБНЕ ЗНО-2022: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.
План заходів по Конотопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 щодо покращення результатів ЗНО у 2022 році
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗНО 2022
Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.
Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.
Вимоги до реєстрації на пробне ЗНО 2021
Особа у визначені Українським центром оцінювання якості освіти строки (з 05.01.2021 по 19.01.2021) має самостійно сформувати електронну форму реєстраційної заяви, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО, указавши такі дані:
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
- дата народження;
- адміністративно-територіальна одиниця, де проживає особа;
- контактний телефон;
- електронна адреса (за наявності);
- категорія учасника:
випускник закладу загальної середньої освіти поточного року | з вибором закладу |
учень 10го класу | |
учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти | з вибором закладу |
студент закладу вищої освіти | з вибором закладу |
випускник минулих років | |
інші категорії учасників |
- навчальний предмет:
Українська мова і література | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів з української мови і літератури 100-200 балів з української мови 1-12 балів з української мови |
Українська мова | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Історія України | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Математика | передбачено встановлення результатів за шкалами незалежно від рівня вивчення:
100-200 балів 1-12 балів рівень стандарту 1-12 балів профільний рівень |
Математика (завдання рівня стандарт) | не передбачено встановлення результату за шкалою 100-200 балів
передбачено встановлення результату за шкалою 1-12 балів рівень стандарту |
Фізика | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Хімія | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Біологія | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Географія | передбачено встановлення результатів за шкалами:
100-200 балів 1-12 балів |
Англійська мова | передбачено встановлення результатів за шкалами незалежно від рівня вивчення:
100-200 балів 1-12 балів рівень стандарту 1-12 балів профільний рівень |
Французька мова | |
Німецька мова | |
Іспанська мова |
- мова, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту
Історія України | українська,
кримськотатарська, молдавська, польська, російська, румунська, угорська |
Математика | |
Математика (завдання рівня стандарт) | |
Фізика | |
Хімія | |
Біологія | |
Географія |
- населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО:
Полтавська область | Гадяч, Карлівка, Кобеляки, Кременчук, Лубни, Миргород, Пирятин, Полтава |
Сумська область | Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка |
Харківська область | Балаклія, Богодухів, Валки, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Харків, Чугуїв |
- інформація про необхідність створення особливих умов (для осіб з особливими освітніми потребами) з урахуванням можливості обирання кількох умов одночасно:
присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО | категорія «Глухі та особи з порушеннями слуху» |
надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора | |
надання можливості використання слухового апарата, імпланта | |
надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) | категорія «Глухі та особи з порушеннями слуху» та у разі реєстрації на іноземну мову |
надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача | категорія «Особи з порушеннями зору» |
надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 | |
надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі | категорія «Особи з порушеннями опорно-рухового апарату, особи, які одужують після травм, особи із хворобами нервової системи» |
- Після заповнення електронної форми реєстраційної заяви для кожної особи, яка заповнила таку форму, на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка учасника пробного ЗНО «Особистий кабінет» (далі – Особистий кабінет), доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом, які генеруються автоматично.
В Особистому кабінеті розміщується:
- згенерована реєстраційна заява;
- реквізити для сплати;
- доступ до сервісу онлайн оплати;
- інформація щодо обробки заяви;
- інформація щодо отримання оплати;
- запрошення та картка учасника пробного ЗНО;
- доступ до сервісу з визначення результатів пробного ЗНО;
- інформаційні повідомлення.
- Після заходу в Особистий кабінет особа повинна:
- роздрукувати реєстраційну заяву та реквізити для сплати;
- власноруч оформити реєстраційну заяву (перевірити зазначені дані, поставити підпис);
- завантажити оформлену реєстраційну заяву (формат *.jpg/.png), скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним в Особистому кабінеті, протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2021 (завантажена заява доступна для перегляду);
- оплатити послугу через фінансові установи, електронний платіжний засіб, термінали самообслуговування тощо протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше ніж через три календарні дні із дня завершення терміну, відведеного на реєстрацію, при цьому надходження коштів на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО має бути не пізніше 25.01.2021;
- перевірити статуси отримання оплати та обробки реєстраційної заяви через п’ять робочих днів із дня оплати та отримання ХРЦОЯО реєстраційної заяви, але не пізніше 28.01.2021.
- Особа, яка оплатила послугу, але бажає змінити предмет / населений пункт, де буде проходити пробне ЗНО, має звернутися до ХРЦОЯО ( на електронну адресу) не пізніше 25.01.2021.
- Особи, які під час реєстрації обрали наступні опції розподіляються до окремих аудиторій у пунктах проведення пробного ЗНО,:
- обрано мову нацменшини, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту;
- обрано особливу умову «присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО»;
- обрано особливу умову «надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16»;
- обрано особливу умову «надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання)».
ІІ. Порядок здійснення розрахунків і умови надання платної послуги
Вартість платної послуги з проведення пробного ЗНО формується відповідно до Порядку надання платних послуг державними та комунальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України , Міністерства фінансів України від 23.07.2010 № 736/902/758 та визначається на підставі її собівартості, що розраховується на весь строк її надання та у повному обсязі.
- Оплата платної послуги вважається здійсненою після надходження на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО коштів та перевірки їх на правильність встановленій вартості, розпізнавання/ідентифікації.
Вартість банківської комісії за переказ коштів та вартість розрахунково-касового обслуговування банківських установ у вартість платної послуги не входить.
- Особа, кошти від якої надійшли на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО після 25.01.2021, не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі сканованої копії заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО.
- Особа, кошти якої були переказані помилково, (у тому числі неідентифіковані, сплачено суму коштів меншу за вартість однієї платної послуги) не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі сканованої копії заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО.
- Особа, яка зареєструвалася, але бажає відмовитися, у разі виникнення обставин, що унеможливлюють її участь у пробному ЗНО і які вона не могла передбачити до та/або під час здійснення платежу, має забезпечити надходження до ХРЦОЯО сканованої копії заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО не пізніше 25.01.2021.
- Повернення коштів особам, зазначеним у пунктах 14, 15, 16, відбувається на вказані ними у заяві платіжні реквізити про повернення сплачених коштів у безготівковій формі.
Якщо із суми коштів, отриманих ХРЦОЯО, сплачені податки та збори, поверненню підлягає сума, зменшена на розмір сплачених податкових зобов’язань в разі, якщо на дату повернення їх коригування в податковому обліку неможливе.
- Платна послуга вважається наданою по факту завершення проведення пробного ЗНО незалежно від фактичної присутності учасника.
Учасник, який не брав участь у пробному ЗНО, має право:
- отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення);
- додатково ознайомитись протягом п’яти календарних днів (включаючи дату проведення пробного ЗНО) із зошитами, що містять пробні тести, та на безоплатній основі скористатися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО» з усіх навчальних предметів.
- Неможливість проведення пробного ЗНО через об’єктивні причини, що не залежать від ХРЦОЯО (стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа, скасування проведення пробного ЗНО у поточному році центральним органом виконавчої влади, інші форс-мажорні обставини тощо), є підставою для повернення учасникам частини вартості послуги, а саме коштів, не використаних ХРЦОЯО у процесі організації та проведення пробного ЗНО, на підставі обґрунтованих розрахунків фактично здійснених ХРЦОЯО витрат.
План заходів по Конотопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13. ЗНО-2021
процедура реєстрації на ЗНО-2021
Подання реєстраційних документів для участі у ЗНО 2021
Наказ МОН №163 від 08.10.2020 Про проведення пробного ЗНО у 2021 році
УВАГА!
ПРОБНЕ ЗНО-2020
Особливості
Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.
Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:
- процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО
- завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО
- участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат
- у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».
Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).
Вартість
Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141 гривні(у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.
Реєстрація
На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.
Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.
Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).
Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.
Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.
Особливі освітні потреби
Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації :
– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);
– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);
– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);
– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);
– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);
– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);
– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).
Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на сторінках Фейсбук, Телеграм, Інстаграмhttps://t.me/zno2020kh
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2020
ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ ТА ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО
Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 року № 1285.
У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей.
В 2020 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років.
Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.
ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ
Підготуватися до проходження ЗНО-2020 допоможе інформація на На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) у розділі «ЗНО-2020» – актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та нові програми ЗНО.
У характеристиках сертифікаційних робіт, порівняно з 2019 роком, є зміни: збільшився час виконання тесту з біології (тепер 150 хвилин), збільшилась на 2 загальна кількість завдань з математики та біології, на 2 завдання стало менше у тесті з географії.
ЩОДО НОВОЇ РЕДАКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ У ЗНО
22 травня 2019 року ухвалено нову редакцію Українського правопису.
Міністерством освіти і науки України у відповідному наказі від 29.07.2019 № 1033 надано роз’яснення, що у завданнях ЗНО протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.
Додаткова інформація з питань ЗНО:
Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh).
Що треба знати учаснику ЗНО-2020
Хто складає ЗНО-2020?
Учні, слухачі, слухачі, студенти закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної, вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один з навчальних предметів (за вибором здобувача освіти): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.
Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результат ДПА для студентів ЗВО, які скористалися правом повторного складання атестації у формі ДПА.
Особи, які вже здобули повну загальну середню освіту у минулі роки також можуть стати учасниками ЗНО-2020.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.
Які терміни реєстрації та проведення ЗНО?
Реєстрація на ЗНО відбудеться з 03 лютого до 24 березня 2020 року. Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспортний документ.
Проведення основної сесії з 11 предметів ЗНО відбудеться у травні-червні 2020 року:
· математика 21.05.2020 | · історія України 04.06.2020 |
· українська мова і література 26.05.2020 | · біологія 09.06.2020 |
· фізика 28.05.2020 | · географія 11.06.2020 |
· іспанська, німецька, французька мови 01.06.2020 | · хімія 15.06.2020 |
· англійська мова 02.06.2020 |
Цифрові платформи щодо інформації про ЗНО-2020:
- Сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/
- Сайт Харківського РЦОЯО https://zno-kharkiv.org.ua/
- Акаунти Харківського РЦОЯО в соціальних мережах Facebook, youtube, twitter.
- Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh) – це швидке та безкоштовне отримання інформації, актуальна хронологічна стрічка, достовірні новини про ЗНО-2020, незалежне тестування педагогів, інші освітні оцінювання тощо.
- Офіційний безкоштовний мобільний «Харківський РЦОЯО» (завантажити у Play Market).