ЗНО

Вимоги до реєстрації на пробне ЗНО 2021

 Особа у визначені Українським центром оцінювання якості освіти строки (з 05.01.2021 по 19.01.2021) має самостійно сформувати електронну форму реєстраційної заяви, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО, указавши такі дані:

 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
 • дата народження;
 • адміністративно-територіальна одиниця, де проживає особа;
 • контактний телефон;
 • електронна адреса (за наявності);
 • категорія учасника:
випускник закладу загальної середньої освіти поточного року з вибором закладу
учень 10го класу
учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти з вибором закладу
студент закладу вищої освіти з вибором закладу
випускник минулих років
інші категорії учасників
 • навчальний предмет:
Українська мова і література передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів з української мови і літератури

100-200 балів з української мови

1-12 балів з української мови

Українська мова передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Історія України передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Математика передбачено встановлення результатів за шкалами незалежно від рівня вивчення:

100-200 балів

1-12 балів рівень стандарту

1-12 балів профільний рівень

Математика (завдання рівня стандарт) не передбачено встановлення результату за шкалою 100-200 балів

передбачено встановлення результату за шкалою 1-12 балів рівень стандарту

Фізика передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Хімія передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Біологія передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Географія передбачено встановлення результатів за шкалами:

100-200 балів

1-12 балів

Англійська мова передбачено встановлення результатів за шкалами незалежно від рівня вивчення:

100-200 балів

1-12 балів рівень стандарту

1-12 балів профільний рівень

Французька мова
Німецька мова
Іспанська мова
 • мова, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту
Історія України українська,

кримськотатарська, молдавська, польська, російська, румунська, угорська

Математика
Математика (завдання рівня стандарт)
Фізика
Хімія
Біологія
Географія
 • населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО:
Полтавська область Гадяч, Карлівка, Кобеляки, Кременчук, Лубни, Миргород, Пирятин, Полтава
Сумська область Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка
Харківська область Балаклія, Богодухів, Валки, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Харків, Чугуїв
 • інформація про необхідність створення особливих умов (для осіб з особливими освітніми потребами) з урахуванням можливості обирання кількох умов одночасно:

присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО категорія «Глухі та особи з порушеннями слуху»
надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора
надання можливості використання слухового апарата, імпланта
надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) категорія «Глухі та особи з порушеннями слуху» та у разі реєстрації на іноземну мову
надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача категорія «Особи з порушеннями зору»
надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16
надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі категорія «Особи з порушеннями опорно-рухового апарату, особи, які одужують після травм, особи із хворобами нервової системи»

 1. Після заповнення електронної форми реєстраційної заяви для кожної особи, яка заповнила таку форму, на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка учасника пробного ЗНО «Особистий кабінет» (далі – Особистий кабінет), доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом, які генеруються автоматично.

В Особистому кабінеті розміщується:

 • згенерована реєстраційна заява;
 • реквізити для сплати;
 • доступ до сервісу онлайн оплати;
 • інформація щодо обробки заяви;
 • інформація щодо отримання оплати;
 • запрошення та картка учасника пробного ЗНО;
 • доступ до сервісу з визначення результатів пробного ЗНО;
 • інформаційні повідомлення.
 1. Після заходу в Особистий кабінет особа повинна:
 • роздрукувати реєстраційну заяву та реквізити для сплати;
 • власноруч оформити реєстраційну заяву (перевірити зазначені дані, поставити підпис);
 • завантажити оформлену реєстраційну заяву (формат *.jpg/.png), скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним в Особистому кабінеті, протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2021 (завантажена заява доступна для перегляду);
 • оплатити послугу через фінансові установи, електронний платіжний засіб, термінали самообслуговування тощо протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше ніж через три календарні дні із дня завершення терміну, відведеного на реєстрацію, при цьому надходження коштів на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО має бути не пізніше 25.01.2021;
 • перевірити статуси отримання оплати та обробки реєстраційної заяви через п’ять робочих днів із дня оплати та отримання ХРЦОЯО реєстраційної заяви, але не пізніше 28.01.2021.
 1. Особа, яка оплатила послугу, але бажає змінити предмет / населений пункт, де буде проходити пробне ЗНО, має звернутися до ХРЦОЯО ( на електронну адресу) не пізніше 25.01.2021.
 2. Особи, які під час реєстрації обрали наступні опції розподіляються до окремих аудиторій у пунктах проведення пробного ЗНО,:
 • обрано мову нацменшини, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту;
 • обрано особливу умову «присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО»;
 • обрано особливу умову «надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16»;
 • обрано особливу умову «надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання)».

ІІ. Порядок здійснення розрахунків і умови надання платної послуги

 Вартість платної послуги з проведення пробного ЗНО формується відповідно до Порядку надання платних послуг державними та комунальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України , Міністерства фінансів України від 23.07.2010 № 736/902/758 та визначається на підставі її собівартості, що розраховується на весь строк її надання та у повному обсязі.

 1. Оплата платної послуги вважається здійсненою після надходження на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО коштів та перевірки їх на правильність встановленій вартості, розпізнавання/ідентифікації.

Вартість банківської комісії за переказ коштів та вартість розрахунково-касового обслуговування банківських установ у вартість платної послуги не входить.

 1. Особа, кошти від якої надійшли на спеціальний реєстраційний рахунок ХРЦОЯО після 25.01.2021, не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі сканованої копії заяви  про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО.
 2. Особа, кошти якої були переказані помилково, (у тому числі неідентифіковані, сплачено суму коштів меншу за вартість однієї платної послуги) не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі сканованої копії заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО.
 3. Особа, яка зареєструвалася, але бажає відмовитися, у разі виникнення обставин, що унеможливлюють її участь у пробному ЗНО і які вона не могла передбачити до та/або під час здійснення платежу, має забезпечити надходження до ХРЦОЯО сканованої копії заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на електронну адресу ХРЦОЯО не пізніше 25.01.2021.
 4. Повернення коштів особам, зазначеним у пунктах 14, 15, 16, відбувається на вказані ними у заяві платіжні реквізити про повернення сплачених коштів у безготівковій формі.

Якщо із суми коштів,  отриманих ХРЦОЯО, сплачені податки та збори, поверненню підлягає сума, зменшена на розмір сплачених податкових зобов’язань в разі, якщо на дату повернення їх коригування в податковому обліку неможливе.

 1. Платна послуга вважається наданою по факту завершення проведення пробного ЗНО незалежно від фактичної присутності учасника.

Учасник, який не брав участь у пробному ЗНО, має право:

 • отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення);
 • додатково ознайомитись протягом п’яти календарних днів (включаючи дату проведення пробного ЗНО) із зошитами, що містять пробні тести, та на безоплатній основі скористатися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО» з усіх навчальних предметів.
 1. Неможливість проведення пробного ЗНО через об’єктивні причини, що не залежать від ХРЦОЯО (стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа, скасування проведення пробного ЗНО у поточному році центральним органом виконавчої влади, інші форс-мажорні обставини тощо), є підставою для повернення учасникам частини вартості послуги, а саме коштів, не використаних ХРЦОЯО у процесі організації та проведення пробного ЗНО, на підставі обґрунтованих розрахунків фактично здійснених ХРЦОЯО витрат.


План заходів по Конотопській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13. ЗНО-2021


процедура реєстрації на ЗНО-2021


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗНО-2021


Подання реєстраційних документів для участі у ЗНО 2021


Наказ МОН №163 від 08.10.2020 Про проведення пробного ЗНО у 2021 році


Лист МОН №1-9-338
УВАГА!

ПРОБНЕ ЗНО-2020

Особливості

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.

Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:

 • процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО
 • завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО
 • участь у пробному ЗНО надає можливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат
 • у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».

Пробне ЗНО з української мови і літератури – 21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).

Вартість

Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141 гривні(у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Реєстрація

На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.

Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.

Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.

Особливі освітні потреби

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації :

– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);

– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);

– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);

– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);

– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);

– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);

– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).

Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на сторінках Фейсбук, Телеграм, Інстаграмhttps://t.me/zno2020kh


КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ  УЧАСНИКА ЗНО-2020

ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ ТА ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 року № 1285.

У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей.

В 2020 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років.

Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

Підготуватися до проходження ЗНО-2020 допоможе інформація на На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) у розділі «ЗНО-2020» – актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та нові програми ЗНО.

У характеристиках сертифікаційних робіт,  порівняно з 2019 роком, є зміни: збільшився час виконання тесту з біології (тепер 150 хвилин), збільшилась на 2 загальна кількість завдань з математики та біології, на 2 завдання стало менше у тесті з географії.

ЩОДО НОВОЇ РЕДАКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ У ЗНО

22 травня 2019 року ухвалено нову редакцію Українського правопису.

Міністерством освіти і науки України у відповідному наказі від 29.07.2019 № 1033 надано роз’яснення, що у завданнях ЗНО протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.

Додаткова  інформація з питань ЗНО:

Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh).


Що треба знати учаснику ЗНО-2020

Хто складає ЗНО-2020? 

Учні, слухачі, слухачі, студенти закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної, вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один з навчальних предметів (за вибором здобувача освіти):  біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.

Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результат ДПА для студентів ЗВО, які скористалися правом повторного складання атестації  у формі ДПА.

Особи, які вже здобули повну загальну середню освіту у минулі роки також можуть стати учасниками ЗНО-2020.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.

 Які терміни реєстрації та проведення ЗНО?

Реєстрація на ЗНО відбудеться з 03 лютого до 24 березня 2020 року. Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспортний документ.

Проведення основної сесії  з 11 предметів ЗНО відбудеться у травні-червні 2020 року:

·     математика 21.05.2020 ·     історія України 04.06.2020
·     українська мова і література 26.05.2020 ·     біологія 09.06.2020
·     фізика 28.05.2020 ·     географія 11.06.2020
·     іспанська, німецька, французька мови 01.06.2020 ·     хімія 15.06.2020
·      англійська мова 02.06.2020

 Цифрові платформи щодо інформації про ЗНО-2020:

 • Сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/
 • Сайт Харківського РЦОЯО https://zno-kharkiv.org.ua/
 • Акаунти Харківського РЦОЯО в соціальних мережах Facebook, youtube, twitter.
 • Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh) – це швидке та безкоштовне отримання інформації, актуальна хронологічна стрічка, достовірні новини про ЗНО-2020, незалежне тестування педагогів, інші освітні оцінювання тощо.
 • Офіційний безкоштовний мобільний «Харківський РЦОЯО» (завантажити у Play Market).

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *